SEMINÁŘE

Ondřej Moldan

Je mi 21 let a už je to rok, co chodím na biblickou. V průběhu těch pár desítek let, co běhám
po světě, jsem několik let žil za oponou “křesťana”. Měl jsem odlišné představy o životě a
o své budoucnosti, nicméně nastal okamžik, kdy jsem své postoje přehodnotil a začal jsem
žít pro Boha. Mám rád kávu, lasagne a skate.

Identita

Často přemýšlím nad otázkami týkající se moji vlastní identity. Zažil jsem krizi identity, byly
chvíle, kdy jsem byl na dně a byly momenty, kdy jsem už hledal způsob, jak “uniknout”. Díky
Bohu jsem ale stále tady.
Jak Bůh může prostoupit i tak intimní záležitosti, jako jsou naše hodnoty, myšlenky, nálady a
další věci, které vlastně určují to, kým jsme?


 

Martin Penc

Jsem vedoucí Odboru mládeže. Se svou ženou Idou mám tři skvělé děti. Miluju zvláštní chutě, divné
zážitky a poznávání nových míst ve světě.
Věřím, že každý člověk je jedinečný a rád v lidech uvolňuju to, pro co byli stvořeni.  Věřím také v
poslání generací, že každý musíme hledat, jak komunikovat zprávu, která přináší radost lidem, kteří
žijí kolem nás. Nikdo jiný to za nás neudělá.

Česká kultura a vliv na evangelium

Nikdo jiný nemá takovou historii jako my. 400 let jedinečných okamžiků utvořilo specifickou a
jedinečnou českou mysl, která má svoje negativní a pozitivní momenty. Přestaňme bezhlavě
kopírovat zahraniční církevní modely a zastavme se nad kulturou a myšlením, které nás tak moc
odlišuje od jiných národů a zeptejme se, jak by Ježíš mluvil právě k nám.


 

Justin Holden

Jsem Američan, žijící v Čechách. Jsem tu skoro pět let a je to jedno z největších dobrodružství s
Bohem. Moje žena je Lucie Holden a máme chlupatý mimino – Siggi. Já s mojí malou rodinou bydlíme
v Liberci, kde vedu mládež. Mám rád kávu a dobré knížky.

Cesta k odpuštění

Odpuštění není lehké a není vždycky přirozené. Víme, že je to správný, že to máme dělat, ale jak to
doopravdy funguje? Umíš lidem odpouštět? Doopravdy odpouštět? Pokud ne, přijď si poslechnout,
jak můžeme lidem odpouštět, i když se nám FAKT nechce.


 

Daniel Kunášek

Pocházím z Kutné Hory, kde jsem několik let vedl mládež a English campy. Momentálně bydlím v Plzni
a od září jsem převzal část zodpovědností v Nové generaci. Jsem ženatý student VŠ (zatím jen 16 let
studia), který má moc rád sport (florbal a triatlon) a knížky (Komenský, Wright apod.). Jo a taky mám
rád výzvy – jako třeba seminář.

Já a moji spolužáci

Někdy je pořádná výzva být křesťanem ve škole. Co když se mi budou smát? Co když se nezachovám
dobře? Co když nebudu vědět, co říct? Anebo co kdybych dokonce měl být aktivním křesťanem?
Budeme se společně sdílet a společně přemýšlet nad našimi zkušenostmi ze školních tříd. Třeba
dojdeme k nějakému výsledku.


 

Adam Zedníček

Hraju na kytaru, potápím se na nádech, lyžuju a čtu knihy na pláži. To je, co mě baví. Jsem z Havířova, kde vedu i mládež. Jsem šťastně ženatý s Ivankou a máme čerstvě narozeného kloučka Matouše.

Sebedůvěra: Já vs. Ježíš

Seminář o tom, jak najít balanc mezi extrémními výroky, že musíš „zapřít 100 % sebe, aby si tě Bůh mohl použít“ a „všechno zvládnu sám, ani Boha tím obtěžovat nebudu“. Jak si v životě zdravě věřit a přitom vědět, že tím Boha neomezujeme.


 

Ida Pencová

Jsem lektorkou primární prevence, což znamená, že na českých školách diskutuji s dětmi a dospívajícím a náramně mě to baví. Doma pak diskutuji se svými třemi dětmi a s manželem Martinem. Takže v těch diskuzích jsem fakt dobrá. 🙂 Baví mě nad věcmi přemýšlet a hledat nové úhly pohledu. Taky mě baví nakupovat v sekáčích, číst a sem tam i něco napíšu na svůj blog s názvem “Ber celej balík”.

Být autentický

Jaký jsem? Jakým dojmem působím na ostatní? Otázky, které si čas od času položí každý z nás. A někdy se hned potrápíme výčitkami za to, že si takové povrchní otázky klademe. Pojďme trochu přemýšlet, kde je zdravá hranice mezi “buď sám sebou” a “nebuď divnej”.


 

Petr Hladký

Jsem obyčejný člověk, který rád čte Bibli, knížky a miluje svou ženu. Mám rád kopec srandy, co kopec, celé Himaláje srandy 🙂 Rád sloužím v církvi, i když je to někdy těžký, protože jsme jen lidi 🙂 Momentálně mě můžete zastihnout v Ostrově u Karlových Varů, určitě se stavte, rádi vás uvidíme!

Vášeň pro Bibli

Chtěl bych mluvit o tom, jak získat v uspěchaném světě čas a touhu číst Bibli. Ukázat na to, proč je tak důležité ji znát a co mi může do života dát.


 

Jan Duchoslav

Jmenuji se Jan Duchoslav. Je mi 20 let a jsem z Plzně. Ze všeho nejvíc se věnuji své kapele On Fire, se kterou mě baví hudba jako niky předtím. Kamarádi, fotbal, kvalitní četba a horské kolo, to jsou věci, které mě taky nenechají spát. A jak v tomhle všem můžeme budovat vztah s Bohem? Přijď na seminář a pokecáme o tom!

Buduj vztah s Bohem

Dělej, co tě baví, miluj a vnímej Boha.  Co potřebuješ k tomu abys vnímal Boha? Být sám v přírodě a nebo s kamarády na kafi? Máš radši čtení Bible ráno a nebo večer? Pojďme se navzájem povzbudit a říct si, že každý z nás potřebuje Boha slyšet svým způsobem 🙂


 

Katka Balážová

Jmenuju se Katka, studuju práva a vedu třetím rokem mládež ve Vyškově. Moc ráda trávím volný čas s přáteli a dobrou kávou. Baví mě, jak Boha můžu neustále poznávat novým způsobem a jak vede každý den můj život. Jsem nadšená z toho, když kolem sebe vidím mladé lidi, kterým hoří srdce pro Boha a kteří touží po změně svého okolí.

Když přátelé odejdou, Bůh zůstává

Je jednoduché odsunout Boha na druhou kolej. Někdy možná až na třetí, čtvrtou.. Ale co pak, když právě ti lidé, kterým jsme dali přednost, odejdou a zraní nás. Musím jim odpustit? Můžu je aspoň chvilku nenávidět? A co Bůh, bude tu ještě pro mě? Pokud si kladeš nějakou podobnou otázku, tak přijď! Ráda ti povím, jak jsem se s takovými situacemi vypořádala já, jak to proměnilo můj charakter a změnilo vztah s Bohem.


 

Bogdan Walek

Je mi 32 let a spolu s úžasnou ženou Pavlou si užívám 6. rok manželství, máme dva syny. Miluji cestování, poznávání nových míst a lezení po horách. Rád pracuji s mladými lidmi a toužím vidět církev přitažlivou a srozumitelnou.

Komunikace – základ každého vztahu

Proč je komunikace základem každého vztahu? Jak správně komunikovat a to nejen slovy? Jak se vyvarovat nepochopení v komunikaci a odcizení? Proč je tak důležitá osobní komunikace v době různých komunikačních nástrojů a vynálezů, které nám „usnadňují“ komunikaci? Na seminářích budeme mluvit o těchto a dalších otázkách.


 

Marie Tesárková

Jmenuji se Maruška a jsem z Kolína. Od malička se věnuji hudbě a již jako teenager jsem hudbou začala sloužit i v církvi. Hudebně jsem již prošla mnoha různými projekty ať už v AC nebo i na mezidenominační úrovni. Věřím, že hudba v sobě nese mnohem víc, než jen hezké melodie a možnost se pořádně vyblbnout. V posledních několika letech jste mě mohli vidět se skupinou Awaken, se kterou hrajeme a zpíváme, právě proto, abychom ostatní motivovali přijít k Bohu blíž a uvědomit si, že „Chvála má smysl!“.

Chvály – umění nebo vztah?

Co jsou chvály, o co v nich jde? Když nejsem hudebník, nemohu chválit? Jde hlavně o dobrou úroveň nebo něco jiného? Tyto a další otázky se pokusíme na semináři probrat a zodpovědět. 


 

Tomáš Hasmanda

Jsem Tomáš a je mi přes půl století. Mám báječnou ženu Martinu, se kterou jsem v manželství přes čtvrt století a spolu máme tři dospělé děti. Miluju hodinky, nože, zbraně, střílení, cestování, potápění, akční a fantasy filmy a další dobrodružství, ale jinak jsem prý srdcař. Moc rád pomáhám lidem s jejich trápením a starostmi. 

Proč se obtěžovat s církví?

Je církev opravdu tak strašná? Proč se v ní takto cítím? A co s tím?


 

Radek Smetana

Jsem zástupcem biskupa Apoštolské církve pro vzdělávání a externím učitelem na VOŠMT v Kolíně. Mými oblíbenými předměty jsou církevní dějiny, vybrané kapitoly z křesťanské etiky a křesťanská apologetika. Jsem ženatý a mám tři děti. Ve volném čase rád jezdím na kole, cestuji, sleduji dobré filmy, mluvím španělsky a věnuji se rodině a přátelům.

Genderový chaos aneb jsme tím, kým se cítíme být?

V dnešní době se stále více skloňuje výraz gender. Co to vlastně znamená a jak souvisí s naší sexuální identitou? Co je to genderová dysforie? Kdo je to genderově fluidní nebo genderově neutrální člověk? Jak téma genderové identity uchopit v církvi? Přijďte si podebatovat na tato témata.


 

Tereza Bubiková

Jmenuju se Tereza Bubiková. Je mi 25 let a žiju ve Zlíně, nastěhovala jsem se tam z Prahy úplně nedávno a to protože miluju mladé lidi v naší zemi a chci jim víc sloužit. Pracuji jako vedoucí kanceláře Odboru mládeže AC, takže mě nejčastěji potkáte na registraci nebo ode mě dostanete email o tom, že jste nezaplatili. Vy hříšníci! Jsem extrovert v těle introverta. Někdy mě potkáte mlčící a někdy mě uslyšíte přes celý sál, a to se snažím šeptat. Miluju kávu. Tato věta stačí, mluví za vše. No a mám taky moc ráda kapelu ONMY, možná protože jsou fakt dobří, anebo taky protože mají pěkného kytaristu, kdo ví…

Nekecej a pádluj! (seminář pro svobodné holky)

Jsem sama, a tak nějak nevím, proč by to měl být problém. No a co, tak nemám chlapa. Musí moji hodnotu vážně utvářet někdo se six-packem vedle mě? Já jsem v pohodě, nepotřebuju to. No a co, tak mi nemá kdo půjčit bundu, když mi je v těchto podzimních dnech chladněji. Nemá mi kdo zavolat večer a nemám se ke komu přitulit, když se bojím. No a co, tak jsem sama. Nevadí mi to. No holky a teď ruku na srdce, která z nás si tohle kdy řekla a myslela to smrtelně vážně déle než pár dní?? Být sama je skutečně v pohodě, ale být samotná holka je boj sám o sobě, není to vždycky úplně snadné, a ne vždycky rozumíme tomu, proč se to vůbec děje. Nicméně vždycky ze všeho se dá vytěžit něco dobré (když ti život dá citrony, řekni si ještě o sůl a tequillu!) – ptáš se co se dá vytěžit z takzvaného období čekání? Mám pro vás spoustu překvápek, dárečky, video a svoje vlastní zkušenosti a příběhy. Těším se na vás! 🙂


 

Tomáš Galda

40 let valašským patriotem, 25 let křesťanem, 20 let po vošemetce, 19 let slouží mládeži, 13 let šťastně ženatý, 8. rokem v OMACu, 5x přečetl Pána prstenů, podporující 4 mládeže na Valašsku, 3 děti, 1 skvělá manželka.

Odvaha selhat

Co má společného Walt Disney, Thomas Alva Edison, Winston Churchill, Nick Vujcic, Monika Lewinská a apoštol Petr? Čeká nás mnoho příběhů o zajímavých lidech, kteří padli, selhali, neuspěli, ale pak dokázali znovu se postavit a nakonec se stali silnějšími a moudřejšími.


 

Míša Lišková

Pocházím z Jirkova a jsem věřící od 17 let. V necelých 19 letech jsem se vdávala. Tehdy jsem studovala 3. ročník střední pedagogické školy. Po maturitě jsem pracovala pět let jako učitelka MŠ. Nyní jsem na rodičovské dovolené s mými dvěma syny. S manželem Mírou máme kapelu, kde zpívám. Mám ráda dobré jídlo, různé tvoření, naučnou literaturu a kostkované a proužkované košile.

Psychická onemocnění

Budu mluvit o následujících bodech: – nejčastější psychické poruchy, projevy – psychické poruchy a návykové látky – léčba, jak z toho ven, spouštěče a rozlišování myšlenek


 

Lucie Holden

Jsem normální holka ze severu Čech, která už odmalička miluje Boha. Mám super školu, několik prací a už víc než rok jsem vdaná paní. Můj manžel Justin o mě říká, že jsem trochu šílená, ale jinak je taky normální. 🙂 Bydlíme v Liberci, kde spolu vedeme mládež. Moje srdce hoří touhou vidět mladé lidi v Čechách, jak nechají Boha měnit své srdce a jak mění svou rodinu, školu a celý národ. Věřím, že má pro nás život v hojnosti a že umí z mínusu udělat plus.

#Metoo, but God

Stalo se to mnohým z nás – bolest, stud, bezmoc, odpor sám/sama k sobě… je těžké to popsat někomu, kdo to nezažil. #metoo ALE! Je z toho cesta ven, prošla jsem si ji, i já jsem měla otázky, jak moc to ovlivní vztahy s druhými. Mohu říct, že Bůh vždycky mění – na + #metoobutgod


 

Honza Bubik

Ahoj, jsem Honza Bubik. Myslím, že to jméno Bubik je vám možná povědomé. Nejspíš znáte mého dědu, tátu, strejdu, možná ségru. Já nejsem nikdo z nich. Je mi 18, jezdím na skejtu, poslouchám světskou hudbu, moje tetování nejsou jen s křesťanským podtextem. Možná ani křesťan nejsem, proč? Přijď na seminář a uvidíš.

Nejsem křesťan, zeptej se proč

Možná máš sny, ale jsi křesťan. Možný bys chtěl jet tam a tam, ale církev. Možná chceš dělat něco jiného, ale Bůh. A taky možná křesťanství není omluva. Možná totiž Ježíš myslel jinak. Možná křesťanství nestaví hranice, ale boří je. Možná to není tolik o tom co můžeš, ale o tom co dokážeš. Nejsme Boží loutky, jsme Boží sny.


 

Vaneta Zvoníčková

Je mi 110 let, přes 20 let kámoším s Bohem a jsem z Něho čím dál více urvaná, je mega úža. Také jsem na větvi z mého sqělého manžela Jeni, se kterým jsme přes 12 let, a z úžasných lidiček okolo mne. Mám ráda kreativitu, bungee jumping, pavouky + tunu jiných zvířat a kupu dalších věcí. Funguji jako leader organizace Most, která se věnuje práci s věřícími i nevěřícími mladými lidmi, dělám programy na školách, jsem stařešina ve sboru, mám na triku Sjezd a pár dalších věcí.

Půst

Půst je speciální rande s Bohem. Není to systém automatu – vhodíme půst a Bůh udělá, co chceme. Je to čas, kdy Bohu ukazujeme, že je pro nás ten Nej, pro koho stojí za to si odepřít věci a dokázat to i prakticky. ,,Není to tak, že Bůh začne mluvit hlasitěji, když se postíme. Jde o to, že jej lépe slyšíme“ J.C.Ruibal