Řečníci

Michael Duah

Michael je vedoucí mládeže Emmanuel Community Church Interntional (ECCi) a zakládající řečník na WAVED konferencích. Je ženatý se Serene, se kterou společně slouží mladým lidem. Bydlí v malém městečku Walthamstow na východ od Londýna. Jeho srdce hoří pro to pomáhat mladým lidem ctít Boha vírou, která je plá života, aby mohli ovlivnit a změnit svou komunitu a svět. Chce je podporovat, aby se navzájem povzbuzovali, budovali silné morální základy pro svou generaci a plně využili svoje obdarování a zkušenosti ke službě Kristu. Michael je vášnivý ohledně lidí, kteří přicházejí do vztahu s Ježíšem a každý den nesou jeho slávu.

Účinkování na Sjezdu

Večerní kázání – čtvrtek
Seminář na téma: Bůh si používá mladé lidi – pátek
Večerní kázání – pátek
Talkshow na téma: Pro vedoucí – sobota


Martin Penc

Je vedoucím Odboru mládeže a bydlí nově rok a půl v Kolíně. Miluje zvláštní chutě, divné zážitky a poznávání nových míst na větě. Rád v lidech uvolňuje to, pro co byli stvořeni, a nemá rád, když se snažíme lidi škatulkovat, aby vyhovovali něčím představám. „Každý jsme jedineční, nebojme se objevovat sami sebe.“ Se svoji ženou Idou má dva kluky Ozu a Davču a holčičku Hanku (a dva potkany).

Účinkování na sjezdu:

Realizační tým Sjezdu

Kázání neděle


Vaneta Zvoníčková

Je mi 110 let, 20 let kámoším s Bohem a fakt Ho žeru, je mega úža. Také jsem na větvi z mého sqělého manžela Jéni, se kterým jsme přes 11 let a z úžasných lidiček okolo mne. Mám ráda kreativitu, bungee jumping, pavouky + tunu jiných zvířat a kupu dalších věcí. Funguji jako leader organizace Most, která se věnuje práci s věřícími i nevěřícími mladými lidmi, dělám besedy na školách, jsem stařešina ve sboru, mám na triku Sjezd, jsem zapojená v Impulzu (kurz pro vedoucí mládeží a týmáky) a pár dalších věcí.

Účinkování na sjezdu

Realizační tým Sjezdu

Seminář na téma: Vztahy a sex

„Šli jsme po náměstí za letního vlahého soumraku. Najednou se naše oči střetly a vpily se do sebe. Byla to láska na první pohled. Nesměle jsme se oslovili a začali se bavit. Naše duše byly okamžitě v naprostém souznění. Už jsme se od sebe nikdy neodpoutali. Naše první milování bylo neskutečné – nebe se zatřáslo a spadlo několik hvězd. Žijeme spolu neustále v naprostém souladu a nikdy nemáme žádné konflikty…“

Také vás nebaví romantické smyšlenky? Pojďme se o sexu a vztazích bavit realisticky. Jako o úžasném Božím daru, který je nádherný, ale také mega složitý a vyžaduje kupu investic a úsilí.

Seminář na téma: Komunikace, konflikty

Komunikace je nejčastější příčinou problémů ve vztazích, složitostí, zranění, rozpadu vztahů, osamělosti. Mrkneme na její největší úskalí a zkusíme se co nejvíce prakticky podívat na to, jak komunikovat co nejlépe a jak řešit konflikty konstruktivním způsobem.


Tomáš Galda


39 let valašským patriotem, 24 let křesťanem, 19 let po vošemetce, 18 let slouží mládeži, 12 let šťastně ženatý, 7. rokem v OMACu, 4x přečetl Pána prstenů, 3 děti, 2. pastor, 1 = jedinečný, ale s touhou vidět 100 členné mládeže v ČR!

Účinkování na Sjezdu

Talkshow na téma: Pro vedoucí
Talkshow o práci s mládeží pro vedoucí mládeží. Přijďte a přineste si hromadu otázek 😉


Tomáš Hasmanda

Tomášovi je 49 let a spolu s báječnou manželkou Martinou si užívají 25. rok manželství. Mají 3 děti, synové 23 a 21 let, dcera 16. Tomáš miluje hodinky, nože, zbraně a střílení, cestování, potápění, moře, ježdění na motorce, focení, knihy od R. A. Salvatora, akční a fantazy filmy (Hobit, Pán prstenů…). Velmi ho baví znát Ježíše a pracovat pro něj => je to velké, nadpřirozené dobrodružství a to je ONO! 🙂 Naplno v církvi pracuje 23 let. Rád pomáhá lidem s jejich trápeními a starostmi.

Účinkování na Sjezdu

Seminář na téma: Přátelství

Potřebuji vůbec přítele? Jak jej poznám? Navždy nebo na chvíli? Kdo je vlastně skutečný přítel?

Seminář na téma: Dary DS

Existují vůbec? Dá se Duch Svatý přinutit, aby mě nějaký dar dal? Jak poznám svůj dar od Ducha Svatého? Co potom s ním? Mnění se dary Ducha Svatého?

Seminář na téma: Eliáš a Elíša = mezigenerační vztahy?

Dá se žít bez těch “starochů”? Není načase osvobodit církev od všech, kteří ji kvůli věku brzdí v rozletu? Co mě tak asi starší člověk může naučit…? Nejlepší je přece obklopit se jen svými vrstevníky (?)


Daniel Kunášek

Pochází z Křesťanského společenství v Kutné Hoře, kde nyní vede i mládež. Po střední škole strávil rok jako dobrovolník v organizaci Nová generace (u Petra Rattaye) a poté šel studovat pedagogiku – angličtinu a dějepis. S NG má již letitou zkušenost. Rád se věnuje mladým lidem, protože jeho touha je vidět mladé milující Krista. Velmi rád se hýbe a sportuje. Nejoblíbenější kniha je Labyrint světa a ráj srdce od Komenského.

Účinkování na sjezdu:

Seminář: NG na střední – začni, pokračuj, vytrvej
Je vás více křesťanů na škole? Tak se společně modlete za svou školu, za sebe, za učitele… Na tomto semináři/workshopu si povíme praktické kroky jak založit křesťanskou skupinku na škole, co můžete dělat za akce a setkání, a jak zůstat vytrvalý. Není to pouze pro vedoucí, ale pro každého kdo touží žít vírou i ve škole.


Štěpán Beran

Jmenuji se Štěpán Beran a jsem pastorem v Českých Budějovicích. Mojí radostí i cílem je pracovat na církvi, které lidé rozumí,která káže slovo Boží a je tam Boží přítomnost a zároveň je to církev, kde se lidé cítí přijatí a mají možnost budovat dobré vztahy jak s lidmi, tak s Bohem.

Účinkování na Sjezdu

Seminář na téma: Atraktivní život s Bohem aneb baví nás to spolu

Bůh ti nabízí mnoho, ale je jen na tobě,  zda si to od něho vezmeš. Tvoje křesťanství nemusí jen skomírat, ale můžeš ho zažívat jako pořádně nadupanej rallye závod. Protože křesťanství není nuda a služba není utrpení. „Služte Hospodinu s radostí, předstupte před něj s jásáním.“ Žalmy‬ ‭100:2


Martin Moldan


Je ženatý (šťastně), manželka Olga, tři děti. Podstatnou část života prožil ve Varnsdorfu, kde působil 15 let jako pastor sboru Apoštolské církve. V současnosti je v úřadu biskupa AC. Jeho silným přesvědčením je, že nejlepší evangelizační metodou 21. století je znovuzrozený a duchovně obnovený člověk. Mezi jeho záliby patří četba, příroda, fotografování, horské kolo.

Účinkování na Sjezdu

Seminář na téma: Duchovní výzvy dnešní doby

Ježíš se narodil do prostředí, kde nebyl očekáván – a ani žádán. Lidé měli své představy o tom, jak má Mesiáš vypadat. Svým revolučním poselstvím bořil mýty a klišé své doby. Přinesl něco, co bylo ve své době nové a zásadně změnilo svět.

Jakým výzvám čelíme dnes my? Je naše víra jen něčím, co jsme převzali po předchozí generaci? Jdeme jednoduše s proudem, aniž bychom se vážněji zamýšleli nad tím, čemu a proč věříme? Jak má vypadat víra, která mění svět? Pojďme společně hledat odpovědi na otázky, jak žít autentické křesťanství na prahu 21. století.


Bogdan Walek

Je mi 32 let a spolu s úžasnou ženou Pavlou si užívám 6. rok manželství, máme dva syny. Miluji cestování, poznávání nových míst a lezení po horách. Rád pracuji s mladými lidmi a toužím vidět církev přitažlivou a srozumitelnou.

Účinkování na Sjezdu

Realizační tým Sjezdu

Seminář na téma: Život bez přetvářky aneb nechci dvojí život

Jak žít život opravdově a bez přetvářky? Jak se vyvarovat dvojího života – jeden v církvi a druhý ve škole, práci? Jak bojovat s pokrytectvím?


David Bubik

David Bubik, pastor CBH Klášterec nad Ohří. Již 20 let ve vztahu s the best of ženou Ditou. Tři dospívající děti a jedno miminko. Free time travi na MID line v LOL, na fotbale nebo v přítomnosti dobrých knih.

Účinkování na Sjezdu

Seminář na téma: Co je služba?
Služba – naplňuje
Služba – která dává smysl
Služba – mění životy
Seminář na téma: Živá modlitba
Modlitba – sjednocuje
Modlitba – nám dává sílu jít dál
Modlitba – děla rozdíl


Lucie Holden

Jsem normální holka ze severu Čech, která už odmalička miluje Boha. Mám super školu, několik prací a čerstvě jsem vdaná paní. Můj manžel Justin o mě říká, že jsem trochu šílená, ale jinak je taky normální. 🙂 Bydlíme v Liberci, kde spolu vedeme mládež. Moje srdce hoří touhou vidět mladé lidi v Čechách, jak nechají Boha měnit své srdce a jak mění svou rodinu, školu a celý národ. Věřím, že má pro nás život v hojnosti a že umí z mínusu udělat plus.

Účinkování na Sjezdu

Realizační tým Sjezdu
Seminář na téma: Co nefunguje v chození
„Až se dám dohromady s tím pravým, celý můj život začne dávat smysl a budu konečně šťastná.“ „Až budu mít holku budu opravdu chlap.“ „Chodíme spolu jen jednou, po svatbě už tak zamilovaní  ebudeme.“ „Příliš úzký hranice se nedají udržet.“ – No řekněme, že s těmito výroky částečně spíš vůbec nesouhlasím a mám pro to dobré důvody. Na semináři chci ukázat, co v chození fakt nefunguje a proč. 🙂


Jiří Šrom

Jmenuji se Jirka Šrom a se svojí nádhernou ženou máme šest úžasných dětí (5-21 let).  Společně se jako jeden tým věnujeme  od roku 1998 zakládání nových sborů v ČR. Díky Boží milosti a podpoře přátel jsme založili sbory v Lounech, Mostě a Plzni.  Kromě vedení našeho společenství v Plzni se věnuji duchovní péči ve Věznici Bory a mladým lidem na základních a středních školách. Mám rád vítr ve vlasech, vodu, dobré jídlo a legraci.

Účinkování na Sjezdu

Seminář na téma: Přijmout výzvu
Pokud tě nebaví jen tak poslouchat cizí svědectví o tom, že Bůh je fakt hustý, chceš mít vlastní prožitky s ním a nebát se chytnout za pačesy každou Jeho příležitost, kterou ti nabízí, tak tento seminář je pro tebe. Dozvíš se také, jak překonat každou překážku a jak rozlišit Jeho výzvy od těch falešných.  Až jednou budeš umírat, řekneš si:  „To byla jízda, díky Bože“!
Seminář na téma: Vztahy s rodiči
Proč jsou někdy rodiče otravní? Proč jsou někdy otravné jejich děti?  Může být rodina místem, na které budeš rád vzpomínat? Jak opravit, co se nepovedlo? Můžu odpustit? Můžu milovat?


Elizabeth Čep

Jsem maminkou 4 dětí. S mužem Matoušem sloužíme v mládeži KreAce Kroměříž. Miluji Krista a když ho nemůžu nést kolem sebe, tak umírám. Miluji život a užívám si ho plnými doušky.

Účinkování na Sjezdu

Seminář na téma: Znáš kdo jsi?
Dnešní rychlá doba z nás dělá lidi, kteří žijou velmi povrchní život a tomu život online.
Víš, kdo jsi? Víš, víš co tě baví a co pro tebe má Bůh?
Pojď si na kouknout z blízka.


Jan Šimek

Pocházím z Varnsdorfu v drsných Sudetech, kam jsem vloni po dostudování Biblické školy „donutil“ přestěhovat také Elišku, dívku z Moravy, která se stala mojí ženou. Protože společně toužíme vidět lidi v těchto končinách nacházet naději v Ježíši, jsme zapojeni ve službě mladým zvané Elevate. Mám moc rád fotbal, svojí rodinu, vaření kávy, ale na úplně jiný level se můj život dostává v momentech, kdy vidím nového člověka, jak se setká s Bohem a žije pro něj – to miluji.

Účinkování na Sjezdu

Seminář na téma: Bible
Na zemi nenajdeš atraktivnější knihu. V rozmezí více než tisíce let napsalo asi 40 různých autorů
jeden ucelený příběh, který směřuje k Ježíši. Literárně geniální dílo, co přináší nadpřirozenou
moudrost do dnešního moderního světa. Rozebírá nejdůležitější otázky života. I když z ní nejeden
může být pěkně zmatený, denně inspiruje lidi po celém světě. Ještě aby ne, celé Písmo je Bohem
vdechnuté. Pokud to myslíš s Bohem vážně, musíš to myslet vážně i s Jeho Slovem. Bibli prostě chceš
znát.


Petr Berdar

Michael Collins kdysi řekl, že muž je tak starý, nakolik se cítí … A protože učím na biblické škole a jsem obklopen mladými, tak se zrovna cítím na 20 let. To ve mně opět probouzí starou lásku ke skatu, což moje děti, na rozdíl od mé ženy, vítají. Bydlím a pracuju v Kolíně a také se zde podílím na vedení sboru AC. Mým velkým „oříškem“, který mě teď zaměstnává nejvíce, je dokončení „vejšky“ v Praze – mám toho plnou hlavu. Miluju svou rodinu, dobrý čaj, kávu a dobrou společnost.

Účinkování na Sjezdu

Seminář na téma: Bible a teenager

Bible je plná hrdinů, které si rádi připomínáme, ale někdy zapomínáme na to, že i oni museli projít „nelehkou“ Boží školou. U Boha není nic nemožné, a proto si své hrdiny povolával možná ve věku, ve kterém si právě ty. Mnozí z nich neměli jednoduchý život, ale přesto toho nelitovali. Otázkou není, zda by si tě Bůh chtěl povolat, ale zda jsi ochotný vyjít. O tom všem a jiném bude náš společný seminář.


Niki Fleková

Jmenuji se Niky a jsem naprosto normální holka, která bojuje se změnami nálad, má své tajné sny a ideály, nikdy neví, jak se učesat a co vzít na sebe, zpívá si ve sprše, čte tlusté knížky, miluje máslové croissanty, ráda tančí v dešti, hromadu věcí stále nechápe a nejspíš nikdy nepochopí a tak, však to znáte. Život s Ježíšem mě neskutečně baví a upřímně, On je pro mě ten jediný důvod, proč ráno vstávám.

Účinkování na Sjezdu

Seminář na téma: Jak být světlem mezi spolužáky (se členy NG)
Ježíš řekl: "Jděte a získávejte mi učedníky!" Neznamená to nutně sbalit si svých pět švestek a vyrazit
někam na konec světa. Vždyť zářit může člověk právě tam, kde zrovna je. A jak? Nech se překvapit!


Petr Rattay

Petr Rattay je národním vedoucím Nové Generace. Čte převážně knížky o vůdcovství a uzdravování. Hodně cvičí na břišáky. Jeho oblíbeným hrdinou je jeho jmenovec apoštol Petr. Má rád svoji ženu, děti, cestování, worship a burčák.

Účinkování na Sjezdu

Seminář na téma: Digitální závislosti

Počítače, smartphony, herní konzoly a v neposlední řadě i televize, to vše nám mění život. Biologie závislosti a její vliv na naše chování, vztahy a fyziologii a také nezbytná prevence. Pokud tě zajímají digitální média a jejich nebezpečnost, pak bys neměl chybět na tomto semináři.